Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Arıtılacak suyun kimyasal analizleri yapıldıktan sonra analiz parametreleri dikkate alınarak Su Arıtma Sistemi oluşturulur. Sistemler suyun yapısına göre değişiklik gösterir. Ön arıtmada Kum Filtre Cihazı, Aktif Karbon Cihazı ve Yumuşatma Cihazı seçenekleri olabilir. Ayrıca Ultrafiltrasyon Sistemleri tercih edilebilir. Sonrasında Reverse Osmoz Cihazı da seçenekler arasında olabilir. Sistemler birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Sistem otomasyonu tarafımızdan kontrol edilebilecek şekilde ayarlanmaktadır.

Kum Filtrasyon sistemleri

Kum filtreleri, suyun içerdiği askıda katı maddeleri, bulanıklığı ve diğer partikülleri uzaklaştırmak için kullanılan suyu daha berrak bir görünüme ulaştıran, belli periyotlarında; zamana ve geçen su miktarına yani debiye bağlı olarak otomatik ters yıkamasını yaparak servise hazır hale getirir.

Aktif Karbon Sistemleri

Aktif karbon filtreler, suyunuzda bulunan veya bulunması muhtemel bütün tad, koku, renk, klor ve klor bileşikleri, THM’ ler, deterjan, petrol ve sanayi atıkları, tarımsal zehirler, taninler, asbest ve bütün organik maddelerin filtre edilmesi amacıyla kullanılacaktır. Sudaki erimiş organik maddelerin yol açtığı renk arıtılarak, berraklaşma sağlanır.

Demir-Mangan Filtrasyon Sistemleri

Demir-Mangan filtreleri suda bulunan demir ve manganı okside etmek için uygun kimyasallar ilave edip; özel olarak aktifleştirilmiş demir-mangan mineral tabakası yardımı ile filtre eden sistemlerdir.

Arsenik Filtrasyon

Arsenik elementinin sudaki bulunma oranı 10 mikrogram/lt üzerine çıktığında canlılar üzerindeki zehirli ve tehlikeli etkisini gidermek için, filtre içinde arseniğe karşı yüksek seçim kapasiteli özel bir zeolit olan Greensand kullanılan filtrasyon sistemleridir. Arsenikli suyun uzun yıllar alımı halinde cilt, akciğer ve trioid kanserleri ortaya çıkabilmektedir.

***

Filtre sistemi seçiminde suyun özelliğine bağlı olarak; filtrasyon hızı, günlük kapasiteye yetecek uygun ebatlarda cihazların seçilmiş olması en önemli unsurdur. Bu kriterlere uyulmadığında istenilen filtrasyon hassasiyeti sağlanamaz. Suyun berraklığını sağlamak amacı ile özellikle yüzey sularında veya değişken veya aşırı bulanık sularda oksidasyon ( kimyasal yükseltgenme) ve koagülasyon ( kimyasal ilavesi ile küçük partiküllerin filtrede tutulacak büyüklüğe gelmesi için topaklanma işlemi) kimyasallarının otomatik dozajlaması gerekmektedir.

Filtrasyon sistemlerinde otomasyon valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Bu sistemlerin en büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca su olmasıdır. Çünkü bu filtre grubu ters yıkama işlemini yalnızca su ile yapıp başka bir malzemeye ihtiyaç duymamaktadır

Bu sistemler suyun kullanıldığı her noktaya uygulanabilecek sistemleridir; apartman, villa, otel, tatil köyü, toplu konut siteleri, köy kasaba ve şehirlerde kullanım ve içme suyu merkezi filtrasyonunda, sanayi tesislerinde ve daha birçok alanda güvenle kullanılabilmektedir.

-------------------------------

AKEM KİMYA SU ARITMA SİSTEMLERİ, kurulduğu 2005 yılından beri evsel ve endüstriyel su arıtma sektöründe; su arıtma sistemleri ithalat-ihracat, arıtma sistemleri tasarımı, su artıma proje ve mühendislik hizmetleri, su arıtma sistemleri uygulama ve montaj sonrası teknik servis hizmetleri ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Akem Kimya Su Arıtma Sistemleri Uygulamalarımız: Arıtma, Arıtım, Evsel Tipi Su Arıtma, Su arıtımı, Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Deniz Suyu Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Arıtım, İleri Arıtma, Atık Su Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri, Kimyasal Arıtma, Su Şartlandırma, Su Dezenfeksiyon, Su Ozonlama, Su Klorlama, Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Ev Tipi Su Arıtma, Su arıtma yedek parçaları, Filtreler, Su Tankları, Havuz Kimyasalları, Fitreler, Aktif Karbon Filtre, Granül Aktif Karbon, Reverse Osmos Membran, Tatlandırıcı, Alkalin Filtre, 5 mikron filtre, suyun pH değeri, Klor, renk, koku, tat,Su arıtma yedek parçaları, Filtreler, Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri, Evsel-Endüstriyel atıksu, Evsel Atıksu Arıtımı, KOİ değeri, Paket arıtma sistemleri, su arıtma, filtrasyon, su yumuşatma, biyolojik arıtma.