Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel atıksu; fabrika ve imalathanelerde üretim yapılırken ortaya çıkan atık suların deşarjlarında oluşmaktadır. Endüstriyel atıksu arıtma tesislerine çok farklı debi ve farklı kirletici yükleri ile giriş yapmaktadır.

Bu farklılık suyun kullanıldığı sektörden sektöre göre değişiklik göstermektedir, her atıksu arıtımı uygulamasında özel bir çözüm gerekmektedir. Kirletici konsantrasyonlarının ve debi farklılığı neticisinde endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde; fiziksel, kimyasal, biyolojik ve ileri arıtım teknolojileri kullanılmaktadır.

Biyolojik Atıksu Arıtma

Biyolojik atıksu arıtma yöntemleri hem evsel hemde endüstriyel atıksuların arıtılması amacı ile kullanılmaktadır. Evsel atıksu arıtma tesislerinde oksijenli biyolojik reaktörlerde atıksu hava ile sürekli surette beslenerek oksijenli bakterilerin biyolojik reaktörde kültür oluşturmalarını amaçlar.

Oksijenli biyolojik reaktörlerde havalandırma işlemi yüzeysel aeratör, jet aeratör, fırça tipi aeratör, blower difüzör sistemleri gibi mekanik havalandırıcılar vasıtası ile sağlanabilinmektedir.

 

------------------

AKEM KİMYA SU ARITMA SİSTEMLERİ, kurulduğu 2005 yılından beri evsel ve endüstriyel su arıtma sektöründe; su arıtma sistemleri ithalat-ihracat, arıtma sistemleri tasarımı, su artıma proje ve mühendislik hizmetleri, su arıtma sistemleri uygulama ve montaj sonrası teknik servis hizmetleri ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Akem Kimya Su Arıtma Sistemleri Uygulamalarımız: Arıtma, Arıtım, Evsel Tipi Su Arıtma, Su arıtımı, Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Deniz Suyu Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Arıtım, İleri Arıtma, Atık Su Arıtma Sistemleri, Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri, Kimyasal Arıtma, Su Şartlandırma, Su Dezenfeksiyon, Su Ozonlama, Su Klorlama, Reverse Osmosis Arıtma Sistemleri, Ev Tipi Su Arıtma, Su arıtma yedek parçaları, Filtreler, Su Tankları, Havuz Kimyasalları, Fitreler, Aktif Karbon Filtre, Granül Aktif Karbon, Reverse Osmos Membran, Tatlandırıcı, Alkalin Filtre, 5 mikron filtre, suyun pH değeri, Klor, renk, koku, tat,Su arıtma yedek parçaları, Filtreler, Endüstriyel Atık Su Arıtma Sistemleri, Evsel-Endüstriyel atıksu, Evsel Atıksu Arıtımı, KOİ değeri, Paket arıtma sistemleri, su arıtma, filtrasyon, su yumuşatma, biyolojik arıtma,